ALL TIME LOW Praha 26.2.2014

28. února 2014 v 20:10 | T. |  My
Středa byla jedním z nejlepších dnů v mém dosavadním životě. Společně se ségrou jsem byla na koncertě mé nejoblíbenější skupiny All Time Low. Samozřejmě jsem od koncertu čekala hodně, protože to bylo poprvé, co jsem je viděla naživo, ale vůbec mě nenapadlo, že by to mohl být až tak skvělý zážitek.


Do Prahy jsme přijely asi tak v 10 hodin ráno, což už na příštím koncertě nebudeme znova opakovat, protože jsme celkem nevěděly, co tam budeme dělat až do sedmi večer. Přes Václavák jsme vyrazily podívat směrem ke klubu, abychom zjistily kde se vlastně nachází a později pak neměly problém Roxy najít. Celkem nás překvapilo, že už v 11 hodin tam fanynky postávaly před dveřmi. Jako ok, my taky přišly ke klubu dřív než se pouštělo dovnitř, ale čekat tam 9 hodin?! To zas fakt ne.

Šly jsme se kouknout na takové ty památky, na které se prostě musíte podívat, ale asi jsme to neměly dělat, protože jsem pak měla pocit, jako by mi každou chvíli měly odpadnout nohy a to fakt nepřeháním. Stavily jsme se i do Palladia, kde jsme zjistily, že jsme asi o 10 minut minuly na Karlově mostě ATL, kteří se tam fotili a točili videa. #jakjinak


Okolo 17:00 jsme se už šly postavit před klub mezi dav fanoušků. Dveře do klubu se otvíraly až v 19:00, ale opravdu jsme se nechtěly spokojit s místem v desáté řadě. Myslela jsem, že taková tlačenice by mohla nastat jedině tak na koncertě One Direction, ale mýlila jsem se. Lidi byli na sebe přimáčknutí snad hodinu v kuse, místy jsem až skoro nemohla dýchat, avšak pro koncert přetrpím všechno. Hodně jsem se těšila i na předkapelu Blitz Kids, takže jsem byla nadšená, když jsem je spatřila před klubem, jak se zrovna vracejí z procházky po Praze. Bylo to poprvé, co jsem kdy viděla naživo nějakou zahraniční kapelu, kterou fakt hodně poslouchám. Samozřejmě místo toho, abych je třeba požádala o fotku, jsem na ně bezeslova hleděla a nechala je odejít. Docela jsem se divila, že je skoro nikdo nepoznal, když jdu na koncert s předkapelou, tak se přece podívám aspoň na jednu jejich písničku ne? Nebo si to myslím špatně?

To jsem ale nevěděla, co teprve příjde. Asi o půl hodiny později před klub přišli i All Time Low a to už jsem dostala fangirling záchvat. No jako, spíš že jsem jednou krátce zaječela a pak jsem zase nemohla ze sebe vydat ani hlásku. Stál tam Alex (zpěvák) s Rianem (bubeník) a mávali na nás. Tím na nás, myslím na všechny fanoušky před klubem, ať si nemyslíte, že jsem jedna z těch naivních fanynek, která si myslí, že se všechno točí jen kolem ní, všichni se dívají jen na ní, a hlavně že se do ní na koncertě členové kapely nějak zamilujou, což se fakt nestane. Ale stejně to byl super pocit, vidět je konečně naživo.

V sedm hodin se konečně začaly otevírat dveře a to teprve nastal chaos. Všichni chtěli být uvnitř jako první, a tak jim bylo jedno, že si málem polámali ruky a nevím co všechno. Měla jsem už všechno naplánované. Od několika holek, které už v tomto klubu někdy byly, jsme zjistily, co a jak a pak mohla nastat akce. Vtlačila jsem se dovnitř mezi prvními pak nechala naskenovat můj lístek, prohlédnout mou tašku (což mimochodem probíhalo tak, že jsem ji ani nemusela otevřít), běžela jsem dolů ze schodů a rychle si hodila bundu do šatny. Jestli plánujte jít na nějaký koncert a zatím jste na žádném větším nebyli, určitě nezkoušejte nechávat si bundu u sebe a nedat ji do šatny, umřeli byste horkem! Zabrala jsem místo ve třetí řadě, takže jsem byla celkem spokojená. Za pár minut dovnitř dorazila i ségra a rozhodly jsme se, že jedna bude držet místo a druhá si půjde koupit nějaký band merch. Určitě vám to doporučuji, před koncertem jsem šla hned první na řadu, ale když jsme odcházely řada byla až ke dveřím.

(písnička od atl a taky mé nové tričko)

Plus mám ještě placku od Blitz Kids, která zaplnila místo na mém pouzdře vedle placky ATL, kterou mám z minulého roku.

V osm hodin se na pódium přiřítili Blitz Kids a já se jen utrvrdila v tom, že jsou super kapela. Jejich plánovaný setlist jsem zkoukla už před koncertem, a tak jsem věděla, co čekat. Zahajovali písní All I Want Is Everything a pak následovalo moje nejoblíbenější Run For Cover, to je prostě skvělá písnička. I když většina obecenstva kapelu neznala, všichni skákali a pařili na ně jako by byli fanoušky už dlouho. A jsem za to strašně ráda, protože jsme aspoň na kapelu udělali dobrý dojem. Pořád opakovali jak je to v Praze FUCKING AMAZING a já si opakovala jak FUCKING AMAZING jsou oni. Když se ptali, kdo v sálu znal Blitz Kids už před koncertem, hrdě jsem zvedla ruku a absolutně jsem nemohla zpracovat ten fakt, že je právě na pódiu kapela, po které vystoupí ALL TIME LOW!!!! Blitz Kids byli super, znala jsem všechny písně, která zahráli a taky jsem je pořádně nahlas zpívala. Jednou se mi zdálo, že to Joey (zpěvák) viděl a byl rád, ale nechci znít jako ten typ fanynky, o kterém jsem tu psala předtím. A to jsem ještě nezmínila jak stylově a dobře vypadali, takové kluky prostě můžete potkat jen v kapelách.zdroj fotek
(přes to skákání tam mobilem nešlo vyfotit prakticky nic)

A pak nastal ten moment na který všichni tak čekali. Na pódiu se objevili All Time Low. Ani nemůžu uvěřit tomu, že tady můžu napsat, že jsme prostě byla ve stejné místnosti jako ATL! Už když jsem zahlédla jejich tváře, věděla jsem, že tahle noc se zapíše do mých vzpomínek jako jedna z nejlepších, možná i jako nejlepší vůbec. Stály jsme spíše na levé straně, protože jsme věděly, že se tam jako na každém koncertě postaví Jack (kytarista, který pořád hází trsátka a komunikuje s davem, který je blízko něho) a naše očekávání se vyplnila. Všichni vypadali tak skvěle, stokrát lépe než na fotkách. A hlavně jak byli vtipní a fajní! Ale k tomu se ještě dostanu.

Zahajovali písníčkou "Do You Want Me (Dead?)" a už od prvních tónů dav šílel a skákal a tlačil se a prostě to byl nářez. Skoro všichni v klubu znali texty ke většině písní, což mě příjemně potěšilo. Na pódium přiletěly první podprsenky (je to taková tradice) a Jack si je nadšeně zavěsil na mikrofon.

Následovaly dvě písně z nejnovějšího alba Don't Panic a pak, nebo možná i o písničku později, poprvé začali vykládat a komunikovat s davem. Jack začal vyprávět jeho pověsné vtipy a narážky a výborně se s Alexem (zpěvák) doplňovali. Nebudu vám tu přímo psát, co říkali, protože by vám to asi přišlo vtipné jenom, kdyby jste byli jejich fanouškem.

Kluk vedle mě podal Jackovi na pódium masku koně a on si ji nasadil a hrál s ní v klidu píseň. Aspoň se ukázalo, že je opravdu skvělý kytarista. Alex byl cute jako vždy a zpíval ještě líp než na cd, protože některé částí písní trochu měnil a znělo to prostě skvěle. Rian tam akorát seděl a bubnoval přes Jacka, když chtěl něco říct a Alex ho v tom podporoval. :** Zack (basák) byl asi myšlenkami zase v posilovně. Ne nebudu zlá, mě to příjde roztomilé, ty jeho keeky. (pořád se točí na keek jak cvičí, kdyby to někoho zajímalo)

Hráli neuvěřitelných 23 písní, absolutně nechápu jak to mohl Alex zvládnout, když já ani pomalu nedokážu zazpívat za sebou písně tři. Hráli i moje mobilní vyzvánění "Break Your Little Heart", písničku "Lost In Stereo", která byla první písní, kterou jsem od nich kdy slyšela a nebo píseň "For Baltimore" která inspirovala moje nové url na Tumblr. :D

naše fotka, oh jaké překvapení

V průběhu show pořád opakovali, jak je sice show v Praze jedna z nejmenších, ale také jedna z nejlepších a nejšílenějších. Také nám polichotili, když řekli, že nechápou, jak může být v Praze tolik hezkých lidí, že to u nich není, třeba ať se podíváme na ně. Samozřejmě, že s tím, že by zrovna oni měli být důkazem pro toto tvrzení, nikdo nesouhlasil, ale stejně následoval souhlasný křik. Jako vlastně po čemkolik, co řekli nooo. Říkala jsem si, že to určitě byly jen nějaké kecy, které říkají v každém městě a že počkám až na jejich následné tweety, které mě utvrdí v tom, že tento koncert byl opravdu i pro ně tak výjimečný. A opravdu byl, ale to předbíhám.zdroj fotek
Když Alex řekl, že teď následuje jeho oblíbená písnička, byla jsem celkem napjatá, která to bude. Stačilo pár akordů a hned jsem věděla, že hraje píseň s názvem "Guts", která je jedna z mých nejoblíbenějších. Byla jsem nadšená. Ale vůbec ne tak nadšená jako za pár chvil..

Nastal čas pro dvě jejich nejsmutnější akustické písně, které hrál Alex sám na pódiu s akustickou kytarou. První "Remembering Sunday" zazpíval tak skvěle a emotivně, že tím oslnil celý sál. Všichni zpívali s ním, jako vlastně každou píseň. Mohl vynechat v jakékoliv písni jakoukoliv část a publikum zpívalo za něj.

Během písně "Therapy" (kterou mimochodem umím zahrát na klavír! haha) se však stalo něco strašně pěkného. Alex zazpíval první větu, a pak odložil kytaru, protože si všiml, že fanynce v první řadě není dobře. Začal tam rychle volat někoho na pomoc a ptal se jí, jestli je v pohodě, oslovoval ji baby a pak ji dal i své pití. Ono to možná nevyzní nějak zvláštně, ale bylo to od něj opravdu hezké a publikum mu obdivně zatleskalo. Tady z toho máte video, které jsem našla na youtube.


Následovala ještě spousta skvělých písniček, ale až teď mi došlo že tento článek vlastně určitě bude buď za prvé číst někdo, kdo neví o koho jde, nebo za druhé ho nebude číst vůbec nikdo a já tu zbytečně trávím tolik hodin.

Po "Oh, Calamity" z prodloužené verze Don't Panic už ATL odešli do zákulisí a publikum si vyžádalo přídavek. Zahráli písničku "A Love Like War" a byl to nářez všech nářezů! Takhle moc jsem nikdy neskákala a prostě nikdy jsem nezažila na žádném koncertu tolik energie, nedá se ani popsat, jak jsem se v tu dobu cítila. Dokonce se uprostřed davu začal tvořit moshpit! Protože v originále zpívá s All Time Low v této písni Vic Funtes z PTV, Alex nám řekl, ať zpíváme za Vica a samozřejmě se nemusel bát, že by bylo v sále ticho. Fanoušci se do toho pořádně opřeli a šlo vidět, že si i samotní ATL koncert moc užili. Jako vždy končili písní "Dear Maria Count Me In" a já nechtěla, ať tento večer nikdy skončí.

zdroj
Bylo fajn vidět, že je u nás v Česku tolik lidí, kterým se líbí stejná hudba jako mně a jen mě to utvrdilo v tom, že tenhle styl hudby prostě ke mně patří a že bych nechtěla poslouchat nějaké "komerční sračky", které vytváří falešní a namyšlení lidé. Asi jsem teď urazila hudební vkus většiny čtenářů našeho blogu, ale stejně pochybuji, že bude někdo tento článek číst, takže who cares.

Po návratu domů jsem na Twitteru viděla samé nadšené tweety ze strany Blitz Kids a All Time Low, ve kterých se zmínili i o tom, že se už nemůžou dočkat až se k nám vrátí a mohla jsem s klidem ulehnout do postele.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kdyby jsi měl/a možnost výběru, byl/a bys radši kluk nebo holka?

Kluk
Holka

Komentáře

1 En! En! | Web | 1. března 2014 v 14:18 | Reagovat

WoW Páni nevím co na to říct :D

2 Sonča Sonča | Web | 1. března 2014 v 14:21 | Reagovat

Ugh, hrozně Ti to závidím! Taky miluju All Time Low.. :D

3 Adéla Adéla | Web | 1. března 2014 v 15:12 | Reagovat

Taky jsem byla! Ani nevím jak to říct, prostě nejlepší den ze všech. Kluci byli úžasní)

4 Tracy Tracy | Web | 1. března 2014 v 15:58 | Reagovat

Pěkný článek! Bylo to fakt skvělý! Jen doufám, že k nám kluci přijedou dřív, než v roce 2017, jak tvrdili :D. Teď se zrovna učím zahrát Therapy na kytaru :-) .

5 - monika - - monika - | Web | 1. března 2014 v 18:52 | Reagovat

ahoj, vyhodnocení soutěže u mě na blogu:
http://monika-graphic.blog.cz/1403/vyhodnoceni-souteze-c-47

6 Crazy.Child Crazy.Child | Web | 5. března 2014 v 21:48 | Reagovat

Taky jsem na nich byla a taky jsem zpočátku byla ve třetí řadě. Ovšem ti lidi byli tak šílení, že jsem se nějakým způsobem dostala až do nějaké do 10. - 15. řady =D Tam to naštěstí bylo o něco lepší. Na to, jak jsem zvyklá chodit na koncerty a na to, že lidi skáčou, pogujou apod., tak tohle byl fakt nářez! =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama